KONST / Ramar / Ram 12826032
nr 1282 6032
Ram
Nyrokoko, ramens innermått: 42x50 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:23:36
100 kr
200 kr
350 kr
350 kr
350 kr (Budbetjänt)
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Tilgman Keramik